A megjelenéskor fel sem tűnt, hogy a következő magyarul megjelenő Riordan könyv Asgardhoz köthető. Miután ezt összetettem magamban, nem is volt kérdés, hogy szükségem van erre a könyvre. A Marvel filmeknek köszönhetően nagyon szeretem az asgardi kalandokat. Riordan könyveit pedig amúgy is falom, mintha muszáj lenne. Kíváncsian vártam, hogy miket és kiket fog bevonni a skandináv mitológia világából, az nem volt kérdés, hogy milyen receptet fog majd követni.
A történet Magnus Chase-t, egy bostoni hajléktalan fiút kezdi követni, aki megtudja, hogy egy északi isten fia, és kénytelen szembenézni a rá váró mitikus küldetéssel. Ismerősen hangzik, igaz? Az események hamar a valhallai harcosok világába, valamint a Ragnarök fenyegetésébe sodorják.
A történetben az elfogadásnak is nagy szerepe van, több ide kapcsolódó karakter is felvonul a történet előrehaladása során. A mitológiához kapcsolódó elemek nem állnak meg a legnépszerűbbeknél, tényleg most is nagyon mélyen beleásott a témába, így igazi „ínyencségekkel” is találkozhatnak majd az érdeklődő olvasók.
Néhány negatívum azonban kiemelhető: bizonyos részek talán túlzottan a Percy Jackson-sorozat mintáját követik, ami a Riordan-művek ismerői számára kevésbé lehet újszerű. Emellett a történet néha túlságosan a humorra támaszkodik, ami bizonyos érzelmileg fontos jelenetek súlyát csökkentheti, ez már a korábbiakban is így volt, a legtöbb főbb Riordan karakter főbb személyiségjegyének meghatározó eleme a humor. Engem leginkább az elején gondolkodtatott el Magnus karaktere, hogy mennyire is helyettesíthető lenne Riordan egy másik karakterével. Persze aztán finomodott eme gondolatom.
Összességében azért nem kellett csalódnom, természetesen a sorozat további részeire is kíváncsi leszek miután azok is megjelentek már magyarul. Persze az alap, fiatal célközönséget biztos, meg fogja találni magának, akik aztán akár lehet, hogy még jobban elmélyülnek majd az olvasás világában, ami abszolút pozitív, és valószerű következmény lehet.
Üdvözlettel: Uszáma.
0 Megjegyzések